Yönlendirme Levhası

içerik_görselialt

Yönlendirme Levhaları

    Yönlendirme levhalarının geniş bir kullanım alanına sahiptir. Başta iş güvenliği olmak üzere trafik yönlendirmeleri için kullanılan levhalar, otopark levha yönlendirme tabelaları olarak da karşımıza çıkıyor. Sadece otoparklarda ya da trafikte değil gün içinde insanların uyması gereken kurallar bulunur. Bu kuralların tamamı can güvenliği için önemlidir. Yönlendirme levhalarına daha çok kalabalık yerlerde rastlanır. Bu levhalar tehlike anında acil çıkışları, yangın merdivenlerini, otopark girişini ya da girilmesi tehlikeli olan bölgeleri gösterir. Genellikle de ok ya da resimler bulunur. Bu işaretler uluslar arası standartlardadır. Yönlendirme levhaları uzak mesafelerden bile görüşebilecek şekilde yerleştirilmelidir. Belli bir büyüklükte olan bu levhalar, karanlık ortamlarda da dikkat çekecek şekilde tasarlanmalıdır.

    Uyarı levhalarının büyük bir çoğunluğu trafikte kullanılsa da açık ya da kapalı otopark levha yönlendirme işaretleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Araçların otoparkın neresinden gideceği, girişin yüksekliğini ne kadar olduğu, çıkış yolu gibi yerler, yönlendirme levhaları sayesinde anlatılabilir. Dikey işaretleme olarak tasarlanan yönlendirme levhaları, otopark içinde kazaların meydana gelmesini önler. Yayalara ayrılan bölümlerin de yönlendirme levhaları ile belirtildiği otoparklarda, bu sayede olumsuz bir duruma rastlanmaz. Ters yönün bir levhayla belirtildiği otoparklarda, gidiş istikameti de aynı şekilde belirlenir. Sağa ya da sola dönülmesi gerekli olan yerlerin de ifade edildiği otopark yönlendirme levhaları, trafiğin tüm akışını düzenler. Alışveriş merkezlerindeki otoparklarda da kullanılan yönlendirme levhaları, gelen müşterilere mağazalar bölümüne otoparkın neresinden girileceğini de gösterir.

Yönlendirme Levhası içerikli bu konu 455 defa incelenmiştir.Ana sayfa   Davetiye Çeşitleri   Kartvizit Çeşitleri   Işıksız tabela   Işıklı Tabela   Logo Tasarım / Kurumsal Kimlik   Araç giydirme   Reklam bayrağı   Yönlendirme Levhası   Yağ Kartı   Oto Kokusu   Web Tasarım   El ilanı  

SUN REKLAM

Gazi Osman Paşa Mahallesi, Ravalı sk.No 7/B, 59500 Çerkezköy, Tekirdağ 

facebook   twitter   twitter   youtube
Sun Reklam 2017.Tüm hakları saklıdır. Designed by Carin Web Çözümleri